18 Kwietnia 2024 23:15:59

Artykuły » Grupy parafialne » 2. LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA (Ministranci)
2. LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA (Ministranci)

Ministranci w naszej parafii są od samego początku. W zasadzie byli tu kiedy Rogozino należało do parafii św. Jakuba w Płocku, a Proboszczem był czcigodny Ks. Kan. Kazimierz Kowalski. Wtedy liczba ministrantów ulegała zmianom, tak samo jak zmieniało się miejsce sprawowania Eucharystii.

Od 29 czerwca 2006 roku, czyli od dnia konsekracji Kościoła i erygowania Parafii, było nas trzech. Wszyscy mieszkaliśmy na terenie parafii św. Faustyny w Rogozinie, ale przyszliśmy tu do służby z parafii św. Jakuba i św. Stanisława Kostki w Płocku.
Tak było do dnia 25 grudnia 2006 roku. Tego dnia w czasie Mszy św. przyjęliśmy siedmiu nowych ministrantów, stawiało to przed naszą trójką nowe zadanie wprowadzenia nowych, młodych kolegów do służby. Tak więc przez cały rok uczyliśmy ich służby w trakcie różnych uroczystości i świąt.
W marcu 2008 roku powstał Zarząd Liturgicznej Służby Ołtarza w parafii p.w. św. Faustyny Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie. Dzięki pracy Zarządu i współpracy z Ks. Proboszczem powstał Regulamin LSO.
We wrześniu tego też roku przyjęliśmy czterech kandydatów na ministrantów, dla których stworzony został Regulamin Kandydata. Kandydaci przeszli przygotowanie teoretyczne i praktyczne do służby przy ołtarzu, które zakończone było sprawdzianem. 25 grudnia 2008 roku czterech chłopców dołączyło do naszego grona.

Obecnie do Liturgicznej Służby Ołtarza w parafii p.w. św. Faustyny Apostołki Miłosierdzia Bożego w Rogozinie należy trzynastu ministrantów, są to:

Prezes - Krzysztof Zaleski,
Członkowie zarządu - Dariusz Zaleski, Adrian Bodal, Mateusz Gronczewski,
Pozostali ministranci - Mariusz Misiak, Grzegorz Gąsecki, Wiktor Kopyt, Przemek Guzanek, Krzysztof Brygier, Daniel Klimek, Patryk Sawicki, Mateusz Klimek, Krzysztof Siekierski.

Jednak czekamy na kolejnych chętnych, których prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza do dnia 12 czerwca każdego roku.

Regulaminy:

Regulamin Liturgicznej Służby Ołtarza